headerphoto
Home

Powlekanie powierzchni

Nakładanie powłok czy powlekanie powierzchni to specyficzne działania mające na celu przede wszystkim zabezpieczenie antykorozyjne danego elementu, ale też tego typu zabiegi stosuje się w celach dekoracyjnych lub technologicznych.

Wszystko oczywiście zależy od tego, z jakiego rodzaju powierzchnią mamy do czynienia. 
Powlekanie powierzchni czy też nakładanie powłok to kwestie, które najlepiej objaśniliby nam fachowcy, ale nawet samodzielne, nawet pobieżne zgłębienie tematu pozwala na zyskanie minimalnej wiedzy w tym zakresie. Otóż, każde z dostępnych typów powłok mogą być zastosowane do wszystkich hartowanych i niehartowanych stali, staliw, stopów aluminium czy brązu. Po drugie, powlekanie powierzchni elementów znacznie zwiększa ich żywotność, bo co najmniej o 100%, ale w niektórych przypadkach nawet od 200% aż do 300%. Tak twierdzą przynajmniej fachowcy, którzy na tym się po prostu znają.
To imponujące wyniki, więc warto takie działania stosować. Po trzecie, nakładanie powłok najlepiej stosować na odpowiednio przygotowane powierzchnie, czyli takie, które zostały dokładnie wypolerowane, czyli "do lustra", gdyż dzięki temu właśnie znacznie wzrasta odporność na ścieranie. Na rynku funkcjonuje sporo firm, które specjalizują się w zakresie: powlekanie powierzchni czy nakładanie powłok. Nie ma więc problemów ze znalezieniem odpowiednich usługodawców w tym zakresie. Można więc zamówić srebrzenie, cynowanie, niklowanie, złocenie czy miedziowanie. A gdzie takich usługodawców szukać? Najlepiej w swoim najbliższym otoczeniu, ale gdyby się to nie udało, zawsze do naszej dyspozycji pozostają zasoby internetowe.
Więcej o powłokach na https://www.nelvi.pl

W obiektywie

powlekanie

powierzchnia

powłoka

teflon


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany