headerphoto
Home

przemysł

Serwisy maszyn przemysłowych

Serwisy maszyn przemysłowych (...) Wiele serwisów mamy w dzisiejszym świecie. Są serwisy internetowe, są serwisy nart i sprzętu narciarskiego. Spora grupa osób zapewne myśląc „serwis”, myśli o serwisie samochodowym i o żadnym innym. Ale są też i inne serwisy. Np. serwis do kawy, serwis LFP oraz Lowara itd. My natomiast (...)

Zawory pływakowe

Zawory pływakowe (...) pływakowego jest zawór gwintowany, który posiada gwintowane przyłącze. Wykonuje się go z materiału odpornego na korozję, dlatego wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na zużycie. Zapewnia skuteczną i długotrwałą eksploatację. Wykorzystuje się go w sieciach przeciwpożarowych, sieciach ciepłowniczych, sieciach (...)

Obróbka powierzchni - jak uczynić ją gładką?

Obróbka powierzchni - jak uczynić ją gładką? (...) W procesie produkcji jakiegokolwiek elementu czy to z tworzywa sztucznego czy z metalu pozostają ostre lub nierówne krawędzie albo też powierzchnia chropowata, porowata. Konieczna staje się wtedy obróbka powierzchniowa polegająca na wyrównaniu wszelkich niedoskonałości i wypolerowaniu jej na gładko. Gratowanie detali to proces usuwania ostrych krawędzi tak zwanych gratów z powierzchni materiału nadając gładkość i ostateczny