headerphoto
Home

Smarownice i efektywność smarowania

Jeśli chodzi o smarowanie ręczne, to w dzisiejszych czasach już niemal kompletnie nie spełnia swoich oczekiwań.

Nie jest już nie tylko ekonomiczne, lecz także mało efektywne. Z drugiej jednak strony warto mieć na uwadze, że instalacja centralnego związana z centralnym systemem smarowania nie zawsze będzie ekonomicznie uzasadniona. Szczególnie przy rozległych instalacjach produkcyjnych. 

Uszczelnienia mechaniczne do pomp mają za zadanie zapewnić ich ciągłość pracy (czytaj dalej). Lokalne smarownice, co godne podkreślenia, to jedna z najbardziej wygodnych metod właściwego oraz ciągłego dostarczania smaru do łożysk, prowadnic oraz przekładni łańcuchowych. Sprawdza się jeszcze nawet przy wielu innych komponentach związanych z wyposażeniem zakładów przemysłowych. 

Smarownice automatyczne do łożysk są coraz bardziej popularne. Podobnie rzecz ma się z modelami jednopunktowymi. Najbardziej powszechne są obecnie jednak smarownice jednopunktowe, które wybiera coraz większa grupa klientów. Technologia związana ze smarownicami została praktycznie wprowadzona do przemysłu już grubo ponad 50 lat temu, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. 

Jednak od tego czasu uległa naprawdę sporym przemianom. Kiedyś pierwotnie istniały tylko proste smarownice sprężynowe oraz gazowe. Nie posiadały one nawet większych możliwości odnośnie kontroli dozowania. Dzisiaj to już wygląda zupełnie inaczej. Teraz przede wszystkim kontrola pracy to jest podstawowy parametr każdego z urządzeń tego typu. Wie o tym doskonale producent filtrów oddechowych i wypuszcza na rynek coraz ciekawsze rozwiązania. Typów smarownic jest bardzo wiele, jednak najlepsze są te sprawdzone.
Dowiedz się więcej na stronie rato.pl

W obiektywie

biznes

produkcja


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany