headerphoto
Home

Technologiczne materiały

Zapewne istnieją na tym świecie ludzie, którym sen z powiek spędza pytanie o odpowiednie serwisowanie ploterów, właściwe materiały grawerskie (dostępne tutaj) czy też o to, czy powinni zakupić nowy ploter czy używany. Nie są to wprawdzie pytania z dziedziny "niezbędnych do życia i przetrwania", ale są jednak na pewno entuzjaści technologii wśród tych kilkunastu miliardów ludzi na Ziemi.

Nasza planeta powołała do życia wielu światłych i uczonych ludzi, których zadaniem stało się czynienie czyjegoś życia lepszym. Czasem dopiero po ich śmierci ludzkość odkrywała, jak wielki potencjał miały ich badania i ich odkrycia. Gdyby ktoś kiedyś nie rozpoczął prób rozwiązania zagadek wszechświata, nie bylibyśmy dziś tam, gdzie jesteśmy i nie tworzyli rzeczy, które ktoś kiedyś nazywał cudami lub czarną magią. Nie rozumieli tego, co my wiemy dziś i wszystko kładli na karb tajemnych sił, które nad wszystkim panują.

Rozwój technologii pozwolił człowiekowi zrozumieć, że wiele może i właśnie to czyni. Ludzie dwoją się i troją, by choć trochę przybliżyć się do niemożliwego i uczynić je dostępnym dla każdego. To, co dawniej było nierealne, dziś staje się bliskie niemal na wyciągnięcie ręki. A nie musiało tak być. Wystarczyłoby, żeby ktoś się kiedyś poddał i zastój w kreatywności i rozwoju murowany.

Gdyby każdy człowiek przerywał swoje prace po pierwszym niepowodzeniu, nie mielibyśmy dziś tylu odkryć, nie znalibyśmy nowych kontynentów, nie pracowali przy użyciu maszyn i w ogóle nie wyszlibyśmy z jaskiń, jako ludzie pierwotni. Rozwój umysłowości ludzkiej to umożliwił. Im więcej ludzie myśleli, tym więcej byli w stanie osiągnąć. Nie ma tak, że myślenie nie jest pracą. Jest nią w pełnym wymiarze, jeśli prowadzi do wymiernych skutków.

W obiektywie

biznes

produkcja

druk


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany