headerphoto
Home

Zawory pływakowe

Zawory pływakowe pomagają utrzymać właściwy poziom cieczy, zarówno w zbiornikach otwartych, jak i zamkniętych.

Bardzo często za ich pomocą napełnia się zbiorniki wody zasilającej. Można wyróżnić zawór pływakowy prosty, zawór pływakowy kątowy oraz zawór pływakowy gwintowany. Zawór pływakowy prosty może zostać zamontowany w miejscach, gdzie temperatura mieści się w przedziale od -10*C do 200*C. Pozwala na skuteczną regulację czynnika podczas napełniania i opróżniania zbiornika. 
Ten rodzaj zaworu pływakowego najczęściej wykorzystywany jest w instalacjach wodnych, sieciach energetycznych, sieciach ciepłowniczych oraz sieciach przeciwpożarowych. Zawór pływakowy kątowy może pracować w temperaturze od -10*C do 120*C. Posiada przyłącze kołnierzowe. Zdecydowanie najczęściej występuję w instalacjach wodnych i instalacjach z płynami obojętnymi chemicznie. Można go również spotkać w sieciach przeciwpożarowych, sieciach energetycznych, czy też sieciach ciepłowniczych. 
Innym rodzajem zaworu pływakowego jest zawór gwintowany, który posiada gwintowane przyłącze. Wykonuje się go z materiału odpornego na korozję, dlatego wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na zużycie. Zapewnia skuteczną i długotrwałą eksploatację.
Wykorzystuje się go w sieciach przeciwpożarowych, sieciach ciepłowniczych, sieciach energetycznych oraz instalacjach wodnych. Części do zaworów są łatwo dostępne. Wiele sklepów oferuje części zamienne do zaworów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dostępne są zarówno komplety naprawcze do zaworów, jak i różnego typu nakrętki zaworu napełniającego, uszczelki płaskie pod gniazdo zaworu oraz wiele więcej - a więcej informacji znajdziesz pod adresem www

W obiektywie

biznes

produkcja

przemysł

fabryka

zawory


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany